Car Ön

SERAMİK KAPLAMA NEDİR?

Seramik Kaplama ( Opti-Coat Pro , C.Quartz ve Ceramic Pro gibi) bir aracın dış tarafına elle uygulanan sıvı bir polimerdir. Kaplama, kimyasal olarak aracın fabrika boyasına yapışarak bir koruma katmanı oluşturur.

Seramik Kaplama, savunma için daha kapsamlı olan Boya Koruma Filminin yerini tutmaz. Aksine, birinci sınıf bir balmumu alternatifidir . Seramik Kaplama, bir aracın boyasıyla kalıcı veya yarı kalıcı bir bağ oluşturur, yani yıkanmaz veya bozulmaz ve birkaç ayda bir tekrarlı uygulama gerektirmez.

 • Seramik Kaplama Ne Yapar ?

  Kısacası, bir Seramik Kaplama aracınızın dış kısmına ek koruma sağlar ve nispeten az bakım ile yeni gibi görünmesine yardımcı olur. Kaplama, bu sonucu aracınızın daha esnek ve daha kolay temizlenmesini sağlar. 

  Ana Faydası:

  UV HASARINA / OKSİTLENMEYE KARŞI KORUMA

  Bir araç sıklıkla güneşe maruz kalırsa, boyası oksitlenmeye başlar, bu da donuk ve solmuş boyaya neden olur. Bir Seramik Kaplama tabakası, bir aracın boyasını güneşin ultraviyole ışınlarından korur, böylece oksitlenme miktarını azaltır.

 • Kimyasal Lekelerden ve Dağlamadan Korunma

  Aracınız için başka bir tehlike, doğal asitli kirleticilerden kimyasal lekelenmedir. Kimyasal olarak dayanıklı bir yüzey oluşturarak, bir Seramik Kaplama bazı kirleticilerin aracınızın boyasına yapışmasını önleyebilir. Sonuç olarak, kirletici maddenin zamanında çıkarılması şartıyla aracınız lekelenmeye ve aşınmaya karşı daha dayanıklı olacaktır.

 • Temizlik Kolaylığı

  Bir Seramik Kaplamanın en önemli özelliklerinden biri, suyu ittiğini söylemenin süslü bir yolu olan hidrofobik olmasıdır. Bir araç hidrofobik Seramik Kaplamaya sahip olduğunda, su yüzeyde boncuklaşacak ve daha kolay kayacaktır. Bu, çamur ve kirin aracınızın boyasına yapışmasında daha zor bir zaman olacağı anlamına gelir ve arabanızı yıkadığınızda, kirleticiler daha az çabayla çıkarılabilir.

 • Geliştirilmiş Parlaklık

  Boyanızın parlaklıkla patlamasını istiyorsanız, bir Seramik Kaplama eklemek isteyeceksiniz. İyi bir Seramik Kaplama, aracınızın boyasının ve vernik katının yansıtıcı özelliklerini geliştirerek boyanızın derinliğine ve netliğine katkıda bulunur.

(0212) 275 07 55

Zincirlikuyu Meydanı No:96 34340 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

©2020, Çiftçiler Oto Kuaför tarafından  kurulmuştur.